Adwentyzm - mity i fakty

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Adwentyzm i Ellen White - Historia, jakiej nie znacie - cz.1

Email Drukuj PDF

Każde następne pokolenie adwentystów dnia siódmego zatraca znajomość historii swojego Kościoła. Mam za sobą rozmowy z adwentystami, których staż członkowski wynosi grubo ponad 20 lat, i nie znają oni tak podstawowych faktów historycznych, jak np. rozłam w KADS (Kościele Adwentystów Dnia Siódmego) i powstanie w wyniku tego tzw. adwentystów reformowanych, czy choćby historii związanej z powstaniem teologicznej doktryny zamkniętych drzwi.


Poniższy film przetłumaczony na język polski zagłębia się w historię adwentyzmu, skupiając się na osobie Ellen G. White (jej zdjęcie znajduje się powyżej), która w KADS określana jest jako Boży prorok (na równi z prorokami biblijnymi).

Zachęcam każdego, aby sprawdził, czy informacje podane w filmie, są prawdziwe. Zachęcam także do sprawdzenia tego, czy to, co do tej pory przedstawiłem w postaci opracowań historyczno-teologicznych, jest prawdą. Pytajcie w swoich zborach tych, którzy piastują wysokie stanowiska (jak pastor, ewangelista, starszy zboru itp.), odnośnie tego, co poruszam w swoich artykułach lub odnośnie tego, co zobaczycie w tym filmie. Nie przestawajcie szukać Prawdy. Niech werset z Dz 17,11 stanie się waszym mottem i motorem do działania.
 

Podziel się tym filmem ze swoimi znajomymi


 

Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2013 17:42  

Jeśli pragniesz być informowany na bieżąco

o nowościach, jakie pojawiają się na tej stronie,

wyślij email na adres: info@jeszcze7000.org

o treści "subskrypcja".