Adwentyzm - mity i fakty

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego a zamieszki w Egipcie

Email Drukuj PDF

Adwentystyczny serwis informacyjny (ANN) podaje (15 sierpnia 2013), że lokalny Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w miejscowości Asjut w Egipcie został spalony podczas ulicznych zamieszek.

Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Asjut został dotkliwie zniszczony przez tłum i podpalony. Agencja informacyjna podaje, że pastor wraz z małżonką schowali się w swoim pokoju na górze, gdzie nie zostali znalezieni przez napastników, którzy następnie podłożyli ogień. Z płonącego budynku uratowali ich muzułmańscy sąsiedzi.

Przewodniczący egipsko-sudańskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Llewellyn R. Edwards, mówi, że muzułmańscy sąsiedzi - ratując adwentystycznego pastora z małżonką - pokazują "prawdziwy obraz większości w Egipcie."

Edwards poinformował także, że rząd egipski zapowiedział, iż pokryje koszty odbudowania wszystkich kościołów, jakie zostały zniszczone w nocy z 14 na 15 sierpnia na skutek zamieszek ulicznych.

Egipsko-sudański Kościół Adwentystów Dnia Siódmego posiada 17 lokalnych zborów o ogólnej sumie członków 932 osób przy populacji ok. 120 milionów ludzi (Egipt + Sudan).

Poprawiony: piątek, 16 sierpnia 2013 21:21  

Jeśli pragniesz być informowany na bieżąco

o nowościach, jakie pojawiają się na tej stronie,

wyślij email na adres: info@jeszcze7000.org

o treści "subskrypcja".